Ефективні методи казкотерапії

Термін "казкотерапія" знаком не тільки кожному практичному психологу, а й батькам, які займаються вихованням дітей. Методи казкотерапії ефективно використовуються в сучасній психологічній практиці і мають корінням, що йдуть в стародавні цивілізації.

Легенди, казки, міфологічні розповіді - це найкращий шлях до пізнання навколишнього світу. Діти, які слухали всілякі казкові історії, вже мають певний "запас" життєвих ситуацій, а це дозволить вирішувати проблеми в реальному житті. Терапевтичні казки допомагають дитині провести паралелі зі своїми труднощами, здібностями і можливостями. У підсумку, дитина буде усвідомлено діяти і виявляти різні грані власної особистості.

методи казкотерапії

Методи казкотерапії включають різні терапевтичні прийоми:

Робота з казками. Розповідь або спільне твір казки, аналізування історії, малювання або постановка розказаного;

  • Казкова игротерапия;
  • Лялькотерапія;
  • Медитація на казковий розповідь;
  • Терапія піском.

Казкотерапія для дітей є універсальним напрямком психології, оскільки практично не має обмежень. Наприклад, для кожного віку є своя казка, казкова історія легенда і ін.

Як діють методи казкотерапії?

Казкотерапія вбирає в себе безліч видів роботи психолога-педагога:

  • діагностика і аналіз (казкові малюнки, придумування і аналіз оповідань);
  • корекція (метафора виступає ядром кожної казки і дозволяє працювати з різними проблемами: тривожність, замкнутість, фобії, агресія, перепади настрою та ін.);
  • заняття для розвитку (казкові герої надають для малюка інтерес і дозволяють розвивати позитивні сторони особистості);
  • консультація (детальний аналіз розказаного створює можливість збагатити світогляд дитини, відкрити йому нові ракурси на звичні ситуації, ознайомити з моральними і духовними принципами).

Методи казкотерапії можуть використовуватися для ряду всіляких життєвих ситуацій: від проблем з навчанням до емоційних і сімейних криз. Звичайно, для кожного випадку є свої комбінації і по-різному розставляють акценти.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016