Емоційне вигорання

Психологічна профілактика синдрому емоційного вигорання на роботі.

Емоційне вигоряння (burn-out) - це симптом нашого часу. Цей стан виснаження, яке призводить до паралічу наших сил, почуттів і супроводжується втратою радості по відношенню до життя. У наш час випадки синдрому вигоряння частішають. Це стосується не тільки соціальних професій, для яких синдром вигоряння був характерний раніше, але і інших професій, а також особистого життя людини. Поширенню синдрому вигоряння сприяє наша епоха - час досягнень, споживання, нового матеріалізму, розваг і отримання задоволення від життя. Це час, коли ми експлуатуємо самі і дозволяємо себе експлуатувати.

Ми виявляємо у себе ознаки виснаження, якщо пережили велику напругу, здійснили щось масштабне. Буває, що на роботі треба було велике напруження сил, були якісь кризові ситуації, І тоді виникають такі симптоми, як дратівливість, відсутність бажань, розлад сну, зниження мотивації, людина відчуває себе переважно некомфортно, можуть проявлятися депресивні симптоми.

Синдром вигоряння особливо небезпечний тим, що на тлі наростаючих проблем людина, замість того, щоб почати аналізувати проблему і вирішувати її, замикається в собі, не діє, віддаляється від людей, чим ще більше посилює хворобливий стан.

Синдром вигоряння виникає на тлі інформаційної та емоційне перевантаження через відсутність переробки і трансформації цього матеріалу. Тому вихід один - вчитися керувати емоціями і якісно аналізувати масиви інформації і правильно розставляти пріоритети як в щоденній роботі, так і в перспективі.

Фахівці нашого центру "Mon Jardin" допоможуть Вам зрозуміти - Як не допустити появи синдрому або посилення вже існуючого феномена емоційного вигорання.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016