Гра для дитини

Безумовно, всі батьки бажають своїм дітям найкращого сценарію розвитку подій в його житті. Ми прагнемо уберегти їх від негативних ситуацій і помилок, мріємо, щоб діти домоглися від життя більшого, ніж ми. Проте, дитина не може сприймати навколишній світ так само, як дорослий. Тому на деяких етапах його розвитку батьки не можуть знайти правильний підхід до дитини і потребують допомоги професіонала. Професійна консультація дитячого психолога допоможе впоратися з труднощами дорослішання і краще зрозуміти психологічний стан свого чада.

Зрозуміло, дитячий психолог працює з маленькими клієнтами в іншому ключі, ніж з дорослими або підлітками. Найефективніший інструмент для роботи з дитячою душею - гра.

Саме в ігровій ситуації дитина зможе безболісно відчути неприємні для нього емоційні події, зіткнутися зі своїм внутрішнім конфліктом і знайти душевну рівновагу.

консультація дитячого психолога

Консультація дитячого психолога передбачає використання психоаналітичного напрямку. Даний напрямок застосовує дитячу гру, як безпечний рух до несвідомого. Правильно побудована гра дозволяє відпрацювати з дитиною найраніші внутрішні конфлікти, пов'язані з втратами або прихильностями.

Гра висловлює асоціативні моменти, що відкривають мрії, прагнення, проблеми і досвід маленького пацієнта. При цьому малюк почуває себе безпечно і комфортно. Тому гру прирівнюють до ефективної терапії.

За допомогою матеріальних об'єктів (іграшки) дитина відображає свій внутрішній світ. У грі діти чесні перед собою.

Чому може знадобитися консультація дитячого психолога?

Справа в тому, що кожен період дорослішання дітей характеризується різними труднощами. Ці проблеми викликані тим, що дитина стикається з певними обмеженнями на шляху свого розвитку і не може втілити свої бажання. Дитина починає розуміти, що заборона стосується не до самого бажанням, а способу його досягнення. Причому заборона виходить від людського соціуму, культури, які створювалися століттями. Малюк повинен осягнути значення своєї відповідальності перед навколишнім світом і людьми, а також пізнати пристрій і закони нашого світу.

Все це викликає складності сприйняття у дитини, які можуть виразитися в різних конфліктних ситуаціях і навіть агресії по відношенню до близьких. Консультація у дитячого психолога допоможе малюкові легше адаптуватися в цьому світі.

За допомогою гри дитина зможе краще пізнати себе, усвідомити свої сили, визначити прагнення.

Гра дарує дітям більших можливостей самореалізації, ніж навколишній світ. Саме в грі малюк може подолати всілякі труднощі, взяти на себе найскладнішу задачу, відчути себе фізично сильним. Простими словами, у своїй гру дитина відчуває себе успішним. Навіть якщо в грі щось пішло не так, то малюк завжди може переграти ситуацію в більш приємному для себе ключі. Таким чином, в грі дитина може помилятися, але при цьому залишатися сильним, здоровим і врівноваженим.

В ігровій ситуації діти можуть розглянути альтернативні шляхи вирішення однієї і тієї ж проблеми, поглянути на ситуацію з різних ракурсів.

Коли діти грають в групі, то це допомагає їм краще звикати в соціумі і знаходити своє місце в суспільстві. За допомогою колективної гри можна:

  • навчитися прислухатися до інших;
  • зрозуміти необхідність компромісу і розуміння інтересів усіх учасників гри;
  • навчитися увазі і терплячому відношенню;
  • завжди боротися для досягнення позитивної мети та ін.

Грою малюк розповідає про свої емоційні переживання, про хвилюючі його ситуації, про прикрощі і радощі. Так набагато простіше винести невдачі, хвилювання або розчарування.

Таким чином, маленькі люди вчаться усвідомлювати себе, як особистість, індивідуальність, а також адаптуються в соціумі.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016