Казкотерапія для дітей. Виховання дитини

Казкотерапія - це ефективний метод психотерапії, який використовується кваліфікованими психологами для роботи з пацієнтами різного віку. Казкотерапія укладає в собі психотерапевтичний вплив на особистість для усунення фобій, опрацювання конфліктних ситуацій і корекції поведінки. Слід підкреслити, що особливо сприятливо впливають має казкотерапія для дітей: малюків і дітей дошкільного віку. У цьому віковому періоді діти особливо сприйнятливі.

Варто зазначити, що даний вид психотерапії може використовуватися батьками без втручання професіонала, за умови, що у дитини немає будь-яких патологій. Батьки можуть вивчити ключові принципи казкотерапії для дітей і самостійно допомагати своєму малюкові, ненав'язливо впливаючи на його думки і вчинки. Пройти навчання казкотерапії для дітей можна в Центрі психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin.

казкотерапія для дітей

Чудовий вплив казкотерапії для дітей

Казкотерапія для дітей - це багатий інструментарій для лікування будь-яких примх маленьких непосид. Казка може позбавити малюка від:

  • ліні;
  • агресивної поведінки;
  • неуважності;
  • обману;
  • небажання їсти, спати вдень, ходити в садок;
  • неакуратність.

Якщо ваша дитина відчуває страхи, переживає через певних подій в житті, то казка допоможе йому змінити ставлення до навколишнього світу і ситуації. Використовуючи методи казкотерапії важливо пам'ятати, що розбиратися потрібно з причиною, а не симптомом проблеми. У деяких випадках, батьки не можуть самостійно надати дієву допомогу своєму чаду. Наприклад, якщо з'явився новий член родини або батьки розлучаються. Тут краще звернутися до професійного психолога.

Чому казки допомагають?

Терапевтична казка має позитивний вплив на дітей. Різні життєві цінності краще сприймаються дитиною на зрозумілій йому мові - на мові казки. Нудні настанови і "читання моралі" дитина воліє пропускати повз вуха. А ось казка - це унікальний спосіб достукатися до серця і розуму дитини. За допомогою казкової історії можна продемонструвати проблему з іншого ракурсу, формувати внутрішній світ дитини, допомогти йому придбати життєвий досвід дуже щадним способом. Малюк зможе зрозуміти, що він не один зіткнувся з певною проблемою і, що є шляхи її вирішення. При цьому, казка привносить чари, а діти дуже люблять фантазії. Звичайно, дитина розрізняє реальність і казкові явища, але до певного часу кордону між цими світами у дітей розмиті. Тому малюк здатний співпереживати персонажам розповіді, який зачіпає всі струни його душі.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016