Корисні методи ізотерапії

Фахівці практичної психології сильно цікавляться різними елементами арт-терапії, які є ідеальними інструментами для психологічної роботи з дітьми. Арт-терапія, особливо ізотерапія (малювання) - це чудовий джерело корисних ідей. Використовувати методи ізотерапії можуть як кваліфіковані дитячі психологи, так і батьки. Засвоїти ці ефективні методики можна в Центрі психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Оволодівши основними принципами, батьки зможуть застосовувати їх в домашніх умовах, на дачі, на прогулянці.

Всі види арт-терапії допомагають дітям висловлювати свої почуття, створювати відчутні форми своїх емоцій, страхів і переживань. Кожна дитина відчуває будь-які труднощі і конфлікти. Щоб дозволити, їх необхідний дуже делікатний і обережний підхід, щоб не травмувати вразливу і чутливу дитячу душу. Образотворче мистецтво є дуже дієвим способом самовираження на папері. Якщо задати потрібний напрямки в процесі малювання, то можна допомогти малюкові впоратися з багатьма психологічними труднощами.

ізотерапія

Прості вправи ізотерапії

Перш за все підготуйте місце для творчості, запропонувавши дитині всі необхідні матеріали і засоби. Це може бути:

  • папір різних форматів (підійдуть навіть шпалери);
  • пастель, гуаш;
  • кольорові фломастери і олівці;
  • фарби, пензлі різних розмірів.

Приступаючи до роботи, запропонуйте малюкові використовувати для зображення будь-яких предметів форми, жирні і легкі мазки, штрихи різної довжини, насичені і темні відтінки. Попросіть не думати над малюнком, а малювати спонтанно і швидко. Щоб розвинути творче мислення можна застосовувати всілякі розвиваючі вправи. Наведемо деякі з них.

Перша вправа. Нехай малюк намалює те, що викликає його роздратування, зобразить свої дії, коли сердиться

Друга вправа. Попросіть дитину зобразити на папері бажаний подарунок і від кого він може його отримати. Потім нехай намалює, що б він хотів подарувати і кому.

Третя вправа. Запропонуйте намалювати протилежності. Наприклад, веселе-сумне, добре-погано, сильний-слабкий і т.д.

Четверта вправа. Нехай юний художник зобразить то місце, де він би хотів опинитися - ідеальне місце, де йому було б добре і спокійно.

Також, можна запропонувати дітям малювати слова, які ви будете промовляти вголос. Нехай дитина намалює той образ, який виникає у нього при слові тривога, радість, страх, любов та ін.

Відмінними інструментами для ізотерапії можуть бути руху, фантазії і різні звуки. Добре працюють комбінації казкових історій, віршів, музики.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2024