Підліток не вчиться. Поради психолога
Більшість батьків рано чи пізно стикаються з проблемою успішність своєї дитини.
Перш за все потрібно розібратися в причинах такої поведінки. Пам'ятайте, що підлітковий вік - це важкий і переломний період життя кожної людини. Найчастіше і сам підліток не може зрозуміти, що з ним відбувається, і чому він втратив інтерес до навчання.
Можливі причини втрати інтересу до навчання:
1. Підлітковий вік - це час переосмислення і дорослішання. Цілком закономірно, що дитина може задатися питанням, навіщо йому вчитися? В цьому немає нічого дивного, адже сучасні реалії такі, що мотивація для навчання практично відсутня. Якщо раніше йшлося про борг перед країною, то тепер про це не йдеться. А улюблений батьківський аргумент про те, що хороша освіта - це запорука успішного життя викликає лише сумніви. Діти чудово бачать, що в реальному житті колишні двієчники або трієчники займають керівні посади і навіть керують країною. До того ж, підліток не вміє мислити на роки вперед. Для нього 5 років здаються великим терміном.
Рекомендація. Тактовно і постійно приводите дитині приклади, які доводять, що освіта здатна зробити життя повноцінним, насиченим і цікавим. Поясніть, що знання - це шлях до пізнання багатовимірності навколишнього світу.
2. Втрата інтересу. Підліток не вчиться не обов'язково через погані здібностей. Навпаки, часто саме здібні діти відмовляються від навчання. Поради психолога допоможуть усвідомити, що причиною можуть бути вчителі, нудно викладають уроки, нудна програма тощо. Іноді підлітка "таврують" через сильну активності, звинувачуючи потім в будь-яку чужу витівці. У підсумку, підліток поступово відвертається від школи.
Рекомендація. Для обдарованої дитини можна пошукати більш цікаву і складну програму, школу, які будуть відповідати його здібностям. Поспілкуйтеся з учителями, ймовірно "ярлик" бунтаря занадто перебільшений.
3. Конфліктні відносини в школі. Небажання вчитися може виникнути через неприємну обстановки в шкільному колективі. Можливо ваш підліток ще не визначився до якої групи однокласників примкнути і конфліктує з обома, може при переході в іншу школу у нього проблеми з адаптацією в новому колективі.
Поспілкуйтеся з вашою дитиною, обговоріть і проаналізуйте можливі причини сварок. Будьте тактовні і доброзичливі, що не принижуйте і не звинувачуйте дитину. Подумайте, як допомогти, пошукайте варіанти вирішення проблеми. Відмінним виходом буде звернення до психоаналітика, поради психолога завжди допоможуть адекватно вирішити ситуацію.
Наші контакти
м. Київ, пр-т Лобановського, 6-А096 120-20-20
098 420-20-20
Підпишіться на розсилку Mon Jardin
*Ваш E-mail:
Ваше ім'я: