Як боротися з сором'язливістю?

Сором'язливість і невпевненість в собі перешкоджають нашому особистісному розвитку, зводячи нанівець можливість повноцінної і насиченого життя. Часом людина не здатна самостійно позбавитися від таких шкідливих якостей. В такому випадку слід звернутися до кваліфікованого фахівця з психологічною освітою. Професійний психоаналітик в Києві від Центру Mon Jardin допоможе відновити душевну рівновагу і знайти корінь проблеми. Сором'язлива людина концентрується на своїх переживаннях і болісно реагує на думку і реакції оточуючих людей. Сором'язливість супроводжується такими якостями, як:

  • гостре збентеження (втрата поваги до себе);
  • незручність;
  • сором. Причому людина соромиться себе самого, демонструючи негативне ставлення до власної особистості.
  • психоаналітик в Києві

Якщо ви дійсно вирішили змінитися і назавжди позбутися від сковує вас сором'язливості, то вам допоможе наш психоаналітик в Києві, а також кілька корисних рекомендацій, які можна виконувати вже зараз:

1. Постарайтеся виявити походження своєї невпевненості, поспостерігайте за собою. Подумайте, коли і як виникло це почуття? Чи було воно з вами з народження або стало придбаним? Що вплинуло на виникнення почуття власне незначущості та неповноцінності? Можливо це були знущання, критика, складна життєва ситуація або постійні невдачі. Обов'язково подумайте, чи знайдете ви в собі сили самостійно усунути сором'язливість або вам знадобитися допомога фахівця.

2. Постарайтеся виявити в собі той ідеал впевненості й успіху, порівняння з яким призводить вас в зневіру. Як правило, невпевнені в собі люди відчувають переживання від того, що не можуть досягти тих висот, які доступні певним зразком. Подумайте і згадайте, хто навчив вас, що ви повинні порівнювати себе з цим еталоном? Чому ви не можете дозволити собі бути самим собою, без порівнянь з кимось?

3. З'ясуйте, що саме ви в собі не любите? Спробуйте взяти себе такого, як є в даний момент і відкрийте себе іншим. Зробіть це спочатку в думках, а потім втілити в реальність.

4. Навчіться об'єктивно і без емоцій сприймати себе і свої вчинки. Відмовтеся від оцінок і самокритики. Нейтральне ставлення до себе з часом переросте в любов до себе і до навколишнього світу.

5. Ставтеся до себе злегка відсторонено і з легкою іронією. Посміювалися над своєю невпевненістю. Відмовтеся від напруги і засудження своїх якостей, просто гумор і ставитеся до цих якостей, як до сходів, пройшовши які, ви підніметеся вгору.

Якщо ви не зможете змусити себе зробити вищеназвані кроки, то вам допоможе встати на вірний шлях самопізнання і любові до себе психоаналітик в Києві.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016