Як керувати своїми емоціями?

Кожна людина в певні періоди свого життя відчуває психологічні труднощі і розлади. Це може бути реакція на зовнішні подразники або корінь проблеми лежить значно глибше. Хтось справляється (або думає, що справляється) з проблемою самостійно, а хтось залишає її невирішеною. Практика звернення за психологічною підтримкою до фахівця - це відмінний приклад розвинених країн, де спілкування з психологом вважається нормальним і необхідним. Дана традиція поступово міцно входить в свідомість наших співвітчизників. Запропонувати ефективну і дієву допомогу може психолог в Києві від Центру психологічної підтримки та розвитку Mon Jardin. Ви можете звернутися до нас з будь-якою проблемою. Однією з найпоширеніших проблем є невміння управляти своїми емоціями.

Всі ми живемо в оточенні безлічі людей, які по-різному проявляють свої почуття. Деякі цінують гостроту і яскравість переживань, вважаючи за краще віддаватися емоціям без залишку. Інші ж тримають у вузді будь-які прояви почуття. Однак, управління своїми емоціями не полягає в тому, щоб закрити всі переживання "на замок". Потрібно навчитися адекватно виражати свої емоції і стримувати їх, коли це потрібно. Для цього необхідно навчитися усвідомлювати і розрізняти переживання, які переповнюють вас в тій чи іншій ситуації.

психолог в Києві

Професійний психолог в Києві визначає два ключові моменти, які допоможуть навчитися керувати емоціями:

  • Визначайте і розрізняйте емоції, які зароджуються всередині вас в різні моменти життя;
  • Пам'ятайте, що ви - це не ваш емоційний стан.

Як визначити свої емоції?

Розроблено безліч всіляких теорій і класифікацій людських емоцій. Ми відзначимо саму просту і зрозумілу для всіх модель базових емоцій: сум, радість, гнів і страх. Багатий спектр людських емоцій відштовхуватися або надбудовується вже над зазначеними основними почуттями.

Як це працює?

Знаючи базисні емоції, ви можете спробувати провести дослідження проявів цих почуттів у своєму житті. Наприклад, якщо ви опинилися в складній ситуації і не розумієте, що відбувається з вашим внутрішнім станом, то задайте собі просте запитання: "Що я відчуваю?". Тепер "прикладіть" до себе кожну з чотирьох базових емоцій, намагаючись зрозуміти, яка з них краще підходить в даний момент. Запитайте себе: "Відчуваю я печаль? Гнів? Можливо страх?". Внутрішній відгук на одну з емоцій допоможе визначити, що саме ви відчуває зараз. Наприклад, ви виявили в собі страх. Тепер можна уточнити цю емоцію, запитавши себе: "Що конкретно мене налякало?". Опишіть себе свої відчуття, усвідомте. Так ви зможете дистанціюватися від свого емоційного стану і поглянути на ситуацію з боку.

психолог в Києві

Вищезазначений спосіб - це прекрасний метод для відділення себе від своїх переживань. Для посилення ефекту можна свідомо відокремити від себе свої почуття.

Як це зробити?

Перш за все усвідомте свій страх, наприклад. Зрозумійте, що страх викликає начальник або майбутній іспит. І скажіть собі: "Мій страх - це не я". Прислухайтеся до себе і відчуйте, що ваше власне Я набагато більше, ніж страх або будь-яка емоція. Страх - це тимчасовий стан, який не мав би вами керувати.

Регулярно практикуючи вищеназвані дії, ви скоро помітите, що емоції перестали управляти вами.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016