Казкотерапія

Казкотерапія для дітей - це ефективний спосіб інтегрувати особистість, розвинути творчі та розумові здібності дитини. Використовуючи даний метод, можна розширити свідомість і підсвідомість, а також створити гармонійні відносини з зовнішнім світом і оточенням.казкотерапія для дітей

Різні методи казкотерапії служать в якості інструменту для вивчення глибинних причин поведінки і особистісних реакцій. Широко практикується в психотерапії і застосовується для дітей з самого раннього віку. Казкотерапія відкриває широкі можливості для формування гармонійної особистості, виявлення та виправлення внутрішніх деформацій. Використовуючи методи казкотерапії можна зрозуміти, що саме хвилює малюка, що стало причиною тих чи інших реакцій і як відновити тонку душевну організацію.методи казкотерапії

Казкотерапія для дітей полягає в створенні "казкової" проблеми і подієвості, що закликає дитину шукати шляхи її вирішення. Дитина з'ясовує причини виникнення проблеми та усвідомлює її наслідки. Даний спосіб не пропонує малюкові готових відповідей, а пропонує самому вирішити ситуацію, виходячи зі свого світовідчуття. Звичайно, фабула історії повинна бути цікавою і актуальною для малюка, а також відповідати її віку.

Казкотерапія передбачає вдумливу роботу, захоплюючу для дітей. Після розповіді пропонується обговорити і проаналізувати казку. Пропрацювавши суть казки, потрібно прив'язати події оповідання з ідентичними ситуаціями в реальному житті. Для подачі матеріалу підходять і творчі методи: створення ляльок, малювання, гра з піском, драматичні сценки та ін.

Можливості казкотерапії безмежні. Можна не тільки провести паралелі з розповіддю і реальним життям, а й розробити всілякі подієві варіації, різні поведінкові фактори, що призводять до різноманітних наслідків. Це допоможе побачити обставини з різних ракурсів і виявити позитивну суть історії.

Казкотерапія допомагає вирішити такі проблеми:

казкотерапія для дітей

  • позбутися від дитячого страху;
  • направити енергію гіперактивних дітей в потрібний напрямок;
  • знизити агресію;
  • усунути проблеми фізичного розвитку (погано їсть, неприємності з сечовим міхуром і ін.);
  • повернути душевну рівновагу, порушену проблемами в сім'ї (розлучення, новий член родини і т.д.);
  • втішити і підтримати при втраті близької людини або домашнього вихованця.

Казкотерапія для дітей збільшує цінність метафори, яка несе в собі важливі відомості, виражені символічно:

  • про найважливіші явища в житті, цінності, моралі, цілеспрямованості і багатство внутрішнього світу;
  • про облаштування навколишнього світу і можливі життєві перешкоди і способи їх подолання;
  • про дружбу, кохання, стосунки з батьками і однолітками;
  • про важливість прощення.

казкотерапія для дітей методи казкотерапії     казкотерапія для дітей  методи казкотерапії

Методи казкотерапії для дітей: Що таке авторська казка?

Одним з ефективних методів казкової терапії виступає авторська Казка, яка розкриває проблему, що має в даний період часу місце в житті малюка. Зрозуміло, необхідно уникати в оповіданні прямих натяків. Дитина не повинна зрозуміти, що мова піде про його особисту проблему, але може відчути подібність ситуації.

Для цього можна вибрати героя, стать і вік якого буде відповідати параметрам маленького слухача. Бажано і характер підібрати схожий.

Спосіб життя головного персонажа і події авторської казки допомагають малюку помітити подібність зі своїм реальним життям. Герой повинен потрапити в ситуацію, відповідну проблему дитини і пережити ті ж емоції.

Найважливіший момент - пошуки вирішення виниклої проблеми. Даний метод казкотерапії для дітей передбачає пошук альтернативних і всіляких виходів з ситуації, які допоможуть малюкові дозволити власні труднощі.

Головний герой авторської казки повинен усвідомити свої помилки і відчути бажання змінитися на краще, роблячи певні кроки, підказані казкою.

Казкотерапія для дітей: Значення чарівної казки

Казкотерапія для дітей має багатий інструментарій. Том і Джері - це складна композиція, що занурює дитину в казкову атмосферу, розвиваюча свідомість і розширює кругозір. Чарівна розповідь обов'язково включає повноцінну експозицію, цікаву зав'язку історії, захоплюючий розвиток розповіді, хвилюючу кульмінацію і логічну розв'язку.

Зміст оповідання має відштовхуватися від проблеми, яка виникла з причини втрати або будь-якої недостачі. Герой вирішує проблему за допомогою чарівних засобів або за допомогою персонажа, що володіє чарівними здібностями (золота рибка, Коник-Горбоконик, чарівник і ін.). Обов'язкова присутність і взаємодія кількох поколінь. При цьому старше покоління розділяється з молодшим в результаті смерті або трагічних обставин. Зав'язка починається саме з втрати героєм / героїнею або виникнення заборони на щось. З цього моменту герой починає протидіяти, йдучи з дому в пошуках вирішення проблеми.

Події розвиваються в міру пошуків втраченого. Герой стикається з різними випробуваннями і труднощами. Кульмінаційний момент - бій з силою, яка протистоїть герою. Це може бути боротьба з негативним персонажем або проходження випробувань, розгадування загадок. Кульмінація завжди закінчується перемогою головного героя.

Історія закінчується поверненням втраченого або придбанням нового. Як правило, основний персонаж піднімається по соціальних сходах (запановує, стає багатшим).

казкотерапія для дітей        методи казкотерапії

Народна казка, як ефективний метод казкотерапії

Народна казка - це унікальне колективна творчість, яке пов'язує безліч поколінь, прокладаючи стежку між минулим і сьогоденням. Казка, створена народом і заснована на легендах - це відмінний метод казкотерапії для дітей, що піднімає загальнолюдські проблеми. Якщо порівняти з авторської казкою, то народна казка не має конкретного автора. У ній йдеться про труднощі і речі, які є актуальними для всіх вікових груп, часів і поколінь. Авторська казка є вузько, що має значення для конкретного персонажа.

Головна мета народної оповіді - навчити мудрості, подати у творчій і близькою дітям формі поняття про мораль, совість, добро і зло. У літературному оповіданні відбивається позиція автора і його особисте ставлення до будь-якої проблеми. Народна казка оперує всілякими чарівними прийомами: символи, магічні числа, заборони тощо. У літературному творі можна і не використовувати подібні методи.

Народна казка має особливу мову, яка може здаватися дещо застарілою, але відображає народну розмовну мову різних часів. Використання застарілих слів і діалектичних особливостей в авторській історії не є обов'язковим. Крім того, відмінною рисою народної оповіді є приказка, зачин і кінець. Літературна історія допускає відсутність одного з елементів.

Народна оповідь - це відмінний приклад усної творчості. Отже, одна і та же розповідь може змінюватися, відрізнятися деталями та ін. Тоді як літературний твір незмінний.

казкотерапія для дітей        методи казкотерапії

Створення авторської казки з малюком в Центрі психологічної підтримки та розвитку "Mon Jardin"

казкотерапія для дітей

Одним з найефективніших засобів казкотерапії для дітей є створення дитиною власної казки. У нашому центрі за допомогою професійного психолога маленький казкар зможе відчути творче хвилювання і радість від процесу створення своєї унікальної чарівної історії. Це допоможе дитині розкритися, подолати внутрішні табу і висловити своє неповторне "Я". У свою чергу, психолог зможе краще зрозуміти малюка.

Форма і зображення мають велике значення для дітей. Малюк зможе самостійно вибрати картинки або намалювати власноруч свого героя. Створена вашою дитиною казка, буде видрукувана і проілюстрована. Так Ви зможете завжди мати під рукою неповторне творіння Вашого чада.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2024