Метафоричні зображення

Під час консультацій психолога буває дуже складно зрозуміти глибинні причини того, що привело людину до таких наслідків. Це пов'язано з тим, що людина може перебувати в депресивному стані, йому складно розповісти про свою проблему або ж йому здається, що причина криється в інших речах. Але, щоб допомогти людині, психологу важливо знайти саме першопричини, щоб надати дієву допомогу, а не тільки поліпшити психічний стан. В іншому випадку ця ситуація може повторитися знову. З цією метою, він намагається зрозуміти, що криється в підсвідомості людини, але розібратися в цьому буває не просто.

У таких випадках на допомогу приходять асоціативні карти, які є ефективним дієвим інструментом в роботі психолога. Вони були створені в 1975 році канадським професором мистецтвознавства Елі Романом, який хотів зробити мистецтво доступнішим для людей, винести його за межі картинної галереї. Перша колода карт отримала назву "ОН", що означає вигук подиву у людей, які розглядають ці зображення. У 1983 році Елі Роман показав ці карти Морітцу Егітмейеру, який побачив, що їх можна використовувати в роботі з пацієнтами, щоб підштовхнути їх до розмови про себе. Ці карти перекладені багатьма мовами і випущено ще 17 колод метафоричних карт, які можуть використовуватися як окремо, так і разом з іншими колодами, доповнюючи один одного.

На відміну від карт для типу Таро, які мають вже готовий опис, асоціативні карти спрямовані на роботу з образами, які бачить клієнт, описує, даючи своє трактування. При цьому одна і та ж карта у різних людей викликає різні асоціації. Та й в процесі роботи опис першої карти може в кінці роботи змінитися.

Робота з цими картами звертає клієнта до його підсвідомості, пропонуючи самому розібратися в ситуації, яка відбувається. Психотерапевт в даному випадку лише направляє пацієнта, допомагає йому прийти до кінцевого результату: знаходженню рішення, яке допоможе вийти зі скрутної ситуації. Якщо після звичайної консультації клієнт ще довго обмірковує сказане психологом, намагається усвідомити і прожити це, а заодно зважитися на вчинення змін, які йому рекомендував зробити психолог, то в даному випадку розуміння причини, що вплинула на виникнення проблеми, відбувається під час роботи з картами. Торкаючись пласти підсвідомості, карти також полегшують пригнічений стан, так як показують вихід із ситуації, який найбільш прийнятний для клієнта.

Регулярна робота з асоціативними картами сприяє розкриттю творчого потенціалу у людей, а тому спектр їх використання величезний. Вони можуть використовуватися в роботі психологами і психотерапевтами, як домашні ігри з дітьми, в бізнесі, викладанні і будь-який інший сфері життя. Їх застосовують для вирішення наступних питань:

  • Створення позитивної комунікативної обстановки;
  • Розвиток інтересу до самопізнання і саморозвитку;
  • Розвиток творчих здібностей;
  • Зменшення страху критики;
  • Особистісний ріст;
  • Подолання кризи і зняття пригноблених станів;
  • Корекція відносин і вирішення конфліктів;
  • Пошук ресурсного стану;
  • Управління стресом;
  • Діагностика та оцінки представників різних професій і багато іншого.

Асоціативні карти - один з проективних методів в психотерапії, що дозволяє отримати доступ до цілісної картини власного "Я" клієнта, його особистісного міфу про світ і про себе в ньому, а також про суб'єктивний образ ситуації з точки зору клієнта. Вони дають наочну картину того, що відбувається і дозволяють уникнути додаткової ретравматізаціі клієнта, створюючи безпечний контекст для пошуку рішення. Вони запускають внутрішні процеси самозцілення, допомагаючи створити для клієнта особливу, яку в подальшому втілює в його житті, реальність.

Навчальна програма "Метафоричні асоціативні зображення" розрахована як для практикуючих психологів, так і для всіх, хто цікавиться даною тематикою.

Даний семінар присвячений навчанню практичній роботі за допомогою метафоричних карт.

Метафоричні асоціативні карти є унікальним інструментом в роботі практикуючого психолога, допомагаючи на всіх етапах консультаційної роботи з клієнтом. Вони дбайливо і делікатно працюють з важливими темами в питаннях відносин, про які не завжди просто говорити і ділитися.

На семінарі Ви дізнаєтеся:

1. Історія виникнення і застосування метафоричних асоціативних карт.

2. Демонстрація різних наборів метафоричних асоціативних карт.

3. Використання карт в груповій роботі.

4. Прояснення неусвідомлюваних мотивів проблемної поведінки людини і знаходження внутрішніх ресурсів для їх вирішення.

5. Використання карт для виявлення і вирішення внутрішньоособистісних і міжособистісних конфліктів.

6. Тілесно-орієнтована робота за допомогою карт. Застосування карт в психосоматики.

7. Робота з сімейної системою клієнта.

8. Використання карт при ситуаціях втрати і роботі з травмою.

9. Застосування проективних карт в бізнес-консультуванні.

10. Практичні заняття.

Форма навчання: Блокова (теорія, практика 10 годин, згідно з розкладом).

Після проходження курсу: Видача сертифіката.

Семінар проводить: Анна Заїчка. Психолог- психоаналітик МІГП, член східноукраїнської Асоціації Арт терапевтів. Учасник міжнародних психологічних фестивалів.

http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016