Пісочна терапія і Арт-терапія для дітей в центрі "Mon Jardin"

У ранньому дитинстві діти здатні висловлювати безліч емоцій: радість, гнів, захоплення, здивування, тривогу, довіру, сором, страх і т.д. Жодну з цих емоцій не можна назвати «хорошою» чи «поганою», «корисною" або "шкідливою", так як кожна з них чогось вчить дитину. Завдання дорослих - навчити дитину розуміти свій емоційний стан, а потім і стан оточуючих дорослих і дітей.

Пісочна терапія дає можливість доторкнутися до глибинного, справжнього Я, відновити свою психічну цілісність, зібрати свій унікальний образ, картину світу.

Автор цього методу, швейцарський юнгіанський аналітик Дора Калфф, вважає головним принципом, покладеним нею в основу роботи, - «створення вільного і захищеного простору», в якому клієнт - дитина або дорослий - може виражати і досліджувати свій світ, перетворюючи свій досвід і свої переживання , часто незрозумілі або тривожні, в зримі і відчутні образи.

Неусвідомлена проблема розігрується в пісочниці, подібно драмі, конфлікт переноситься з внутрішнього світу в зовнішній і робиться зримим.

Пісочна терапія - один з психотерапевтичних, психокорекційних, розвиваючих методів, спрямованих на дозвіл особистісних проблем через творчість і гру. Метод побудований на поєднанні невербальної (процес побудови композиції) і вербальної (розповідь про готової композиції, твір історії чи казки, яка розкриває сенс композиції) експресії клієнтів.

Пісочна терапія - це унікальна можливість досліджувати свій внутрішній світ за допомогою безлічі мініатюрних фігурок, "підношення" з піском, деякої кількості води - і відчуття свободи і безпеки самовираження, що виникає в спілкуванні з психологом.

Пісочна терапія - це можливість висловити те, для чого важко підібрати слова, стикнутися з тим, до чого важко звернутися безпосередньо, побачити в собі те, що зазвичай залишається поза свідомого сприйняття.

Бувають ситуації, коли батьки не можуть самі впоратися з дитиною - наприклад, він не слухається, капризує, обманює, веде себе агресивно. Консультація дитячого психолога допоможе батькам зрозуміти причину такої поведінки і знайти рішення проблеми.

Прояви психологічних проблем у дітей і підлітків можуть набувати найрізноманітніших форм: від труднощів у навчанні і складнощів у спілкуванні, до страхів і агресії до оточуючих. І вкрай важливо не упустити момент і вчасно звернутися до фахівця, щоб в майбутньому позбавити дитину від більш глибоких душевних проблем і забезпечити йому успішну реалізацію в дорослому житті.

Бажано проконсультуватися у психолога, якщо:

  • дитина поводиться агресивно, замкнута або сором'язлива, не впевнена в собі;
  • складно адаптується в дитячому садку, школі і новому місці;
  • має проблеми в спілкуванні з однолітками, дорослими людьми;
  • виникла проблема з успішністю в школі: низька успішність, труднощі засвоєння шкільної програми, відсутності інтересу до навчання, дефіцит уваги, непосидючість, підвищена відволікання;
  • з'явилися тривожність і страхи, нав'язливі думки і дії;
  • часто хворіє;
  • конфліктує з батьками, надмірно прив'язаний до одного з батьків;
  • дитина переживає розлучення батьків, інші негативні ситуації;
  • в разі народження брата або сестри.
http://monjardin.kiev.ua - Права власності та адміністратора сайту належать Центру психологічної підтримки та розвитку особистості Mon Jardin. Використання матеріалів в особистих або комерційних цілях допускається тільки при попередньому узгодженні з власником сайту і обов'язковому посиланні на нас © monjardin.kiev.ua / 2016